LO A

Forum klasowe LO A

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Zapraszam do wypowiedzi na temat imprezy klasowej. Więcej informacji w dziale Informacje Ogólne.

#1 2012-05-26 07:21:41

 macocha

Webmaster

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 148

Kuchnia

Zapewne każda z nas  ma jakieś dobre, szybkie i oczywiście sprawdzone przepisy ....

Offline

 

#2 2012-05-26 07:29:03

 macocha

Webmaster

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 148

Re: Kuchnia

Ciasto drożdżowe :
10dkg drożdże,
1 szkl .cukru,
2opakowania cukier waniliowy,
3/4 szkl.oleju,
5 jaj ,
3/4 szkl.mleko,
4szkl.mąki ,
10 kropli olejku waniliowego ,
szczypta soli.
WSZYSTKIE SKŁADNIKI MAJĄ BYĆ ZIMNE.
Drożdże pokruszyć do miski,
posypać cukrem dodac cukier waniliowy,
olej ,olejek waniliowy, roztrzepane jaja,mleko i 2szklanki mąki przesianej.
WAŻNE BY TEGO NIE MIESZAĆ.
Przykryć i wstawić do lodówki na noc.
Następnego dnia wymieszać dokładnie i dodać pozostałe 2 szklanki mąki oraz szczypte soli.
DREWNIANĄ ŁYŻKĄ dobrze wymieszać wszystkie składniki,  nie wymaga wyrabiania.
Wyłożyć na blache o wymiarach 24~`40 cm.ułożyć owoce i posypać kruszonką.
CIASTO WŁOŻYĆ DO ZIMNEGO PIEKARNIKA I PIEC OK. 50MIN W 150-170 C.
KRUSZONKA :
1/2 kostki masła,
1/2 szklanki cukru ,
cukier waniliowy,
1 pełna szklanka mąki.
Połączyć ze sobą -kriszonka musi być sypka.

SMACZNEGO!!!!!!

Offline

 

#3 2012-06-03 16:17:31

 macocha

Webmaster

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 148

Re: Kuchnia

Piernik marchewkowy   1
    Składniki
2 szklanki drobno utartej marchwi ( 4 srednie marchewki )
6 jajek
2 szklanki cukru   (troche duzo   )
cukier waniliowy
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżeczki sody
2 łyzeczki cynamonu
3/4 szklanki oleju
1/2 kg mąki
szczypta soli
cukier puder
                      Jajka ubić z cukrem. Dodawać stopniowo resztę składników, ubijając cały czas mikserem ( marchew dodajemy jako ostatnią ) Piec w 190-200 stopniach  ok. 1 godz.   Po wystygnięciu posypać cukrem pudrem blacha : 25/40 cmInteresująco smakuje przełożony masłem orzechowym .
Dla mniej odważnych - Nutellą . Niskie ukłony dla Sióstr Sercanek od których dostałam ten przepis
===========================================
Piernik marchewkowy   2
Czas przygotowania (bez czasu pieczenia): ok 20 min.
Niezbędne będą:
- Foremka 12x36, bądź dwie małe keksówki 10x20    - naprawdę duża miska do mieszania składników     - porządna łyżka do mieszania mikstury
                                  Składniki na ciasto (na formę taką jak powyżej wymienione):
- 500g mąki pszennej
- 500g marchewki (najlepiej słodkiej karotki, ale "zwyczajna" też się doskonale nadaje)
- 4 całe jajka (spokojnie można dać 3)
- 120g masła lub pół szklanki oleju (daję to drugie)
- 1 szklanka cukru (daję 3/4 i ciasto jest naprawdę słodkie!)
- miód do smaku: 1-2 łyżki
- 3 płaskie łyżeczki przyprawy do piernika
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia albo sody
- posiekane orzechy włoskie (niekoniecznie, ostatni robiłam bez nich)
- masło + mąka/tarta bułka/kasza manna (do formy)
Na polewę:
- 3/4 tabliczki (100g) białej czekolady
- łyżka masła
- czubata łyżka śmietany (u mnie 18%)
Do dzieła!
Nastawiamy piekarnik na 180st. Przygotowujemy formę smarując masłem, oprószając mąką/bułką/manną. Ja od jakiegoś czasu prószę mąką i spradza się doskonale, nie zostawia takiej grubej warstewki jak bułka. Marchewkę obrać i zetrzeć na średnich oczkach. Wszystkie składniki suche wymieszać ze sobą dokładnie w misce, dodać marchewkę, wymieszać tak, aby mąką z dodatkami obkleiła dokładnie "wiórki", następnie wbić całe jajka, dolać olej/stopione, ostudzone masło i wymieszać. UWAGA! Masa będzie początkowo baaardzo gęsta, sprawiająca wrażenie nie do utarcia, nie zniechęcajcie się jednak, spokojnie mieszajcie, marchewka szybko puszcza sok i za chwil kilka ciasto stanie się luźniejsze. Nie można go mieszać za długo, bo stanie się zbyt luźne! Przed wlaniem do formy składniki winny być dobrze połączone a ciasto mieć konsystencję gęstego piaskowego. Po wymieszaniu wylewamy ciasto do formy, wstawiamy do piekarnika na 50-70 min. Pieczemy "do suchego patyczka". Pierwsze nakłucie proponuję poczynić po 50 min. (w małych keksówkach po 40min.). Ja zazwyczaj piekę w dużej formie około 70 min. Studzimy 10 min. w piekarniku z uchylonymi drzwiczkami, aż zacznie odstawać od formy, następnie wyciągamy i studzimy na kratce. Kiedy ostygnie nakładamy ulubioną polewę (opcjonalnie). Jak na ciasto warzywne przystało, najlepsze jest na drugi dzień albo i dłużej (dłużej niż 2 dni nigdy nie przetrwało, ale pewnie i na 3 jest wyśmienite, jak to pienik ). Smacznego!

Offline

 

#4 2012-06-10 23:27:04

 sphinx1969

Administrator

Skąd: Bielsko- Biała
Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 39

Re: Kuchnia

Ja tam doświadczenia z kuchnią zbyt dużego nie mam, ale znam jeden prosty i szybki sposób na sphagetti ale nie wiem co:

1. Gotujemy makaron z odrobiną soli i kropelką oleju (no może dwoma)
2. Baleron albo cuś w tym stylu (ja polecam baleron) kroimy w kostkę i podsmażamy na patelni
3. Gotujemy wodę w czajniku (albo w czymś innym, tutaj daję pole do fantazji:P), a jak już się zagotuje, to przez 10 sekund parzymy surowe jajko
4. Kawałek sera żółtego trzemy na tarce, najlepiej najdrobniej jak się da
5. Jak jajko już mamy sparzone, to nic mu nie robimy, zostawiamy je tak jak jest
6. Od tego momentu trzeba działać szybko, żeby patent się udał
7. Makaron po ugotowaniu odcedzamy ale nie hartujemy, warunek konieczny
8. Makaron wrzucamy do tego gara, cośmy go gotowali, ważne żeby nie było w nim już wody
9. Wbijamy do środka sparzone jajo
10. Wsypujemy podsmażony baleron
11. Merdamy
12. Merdanie kończymy, gdy jajco się zetnie na makaronie (tworzy się wokół makaronu taka biała powłoka, jak jajecznica).
13. Wywalamy całość na talerz, posypujemy serem, i Vouila.

Przygotowanie zajmuje ok 10 minut, a co do smaku to już sami oceńcie.

Pozdrawiam.


.....<<<Angels Deserves to Die>>>.....

Offline

 

#5 2012-06-12 11:23:43

 sphinx1969

Administrator

Skąd: Bielsko- Biała
Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 39

Re: Kuchnia

Kurczak w sosie:

"Kurczaka bardzo starannie umytego układamy na dnie naczynia. najlepiej szklanego. Dodajemy goździki, cynamon, skrapiamy cytryną. Tak przygotowanego kurczaka zalewamy szklanką wina białego, szklanką wina czerwonego, dodajemy 100 ml Ginu, 100 ml koniaku, 200 ml smirnoffa, i 50 ml białego rumu i obowiązkowo 150 ml tequili. Potrawy nie trzeba nawet poddawać obróbce cieplnej. Kurczaka wypierdalamy bo jest zbędny, natomiast.......sos. Sos jest....... paluszki lizać.

PS. Kurczak musi być martwy, bo inaczej bydle sos wychleje!!!"

Życzę smacznego


.....<<<Angels Deserves to Die>>>.....

Offline

 

#6 2012-06-16 18:22:25

 macocha

Webmaster

Zarejestrowany: 2012-01-08
Posty: 148

Re: Kuchnia

Przepis na ciasto (tylko dla mężczyzn):

Książka kucharska dla mężczyzn - Przepis na ciasto (tylko dla mężczyzn):
1' Z lodówki weź 10 jajek, połóż na stole ocalałe 7, wytrzyj podłogę, następnym razem uważaj!
2' Weź sporą miskę i wbij jajka rozbijając je o brzeg naczynia.
3' Wytrzyj podłogę, następnym razem bardziej uważaj! W naczyniu mamy 5 żółtek.
4' Weź mikser i wstaw do niego skrzydełka i zacznij ubijać jajka.
5' Wstaw od nowa skrzydełka do miksera, tym razem do oporu. Zacznij ubijać.
6' Umyj twarz, ręce i plecy. W naczyniu pozostały 2 żółtka, dokładnie tyle potrzeba na szarlotkę.
7' Oklej ściany i sufit kuchni gazetami, meble pokryj folią, będziemy dodawać mąkę.
8' Nasyp 20 dkg mąki do szklanki, pozostałe 80 dkg zbierz z powrotem do torebki.
9' Sprawdź czy ściany i sufit są oklejone szczelnie, przystąp do miksowania.
10' Weź szybciutko prysznic!
11' Weź 4 jabłka i ostry nóż.
12' Idź do apteki po jodynę, plaster i bandaże. Po powrocie zacznij obierać jabłka. Przemyj jodyną kciuk!
13' Potnij jabłka w kostkę pamiętając, że potrzebujemy 2 jabłek, więc nie wolno zjeść więcej niż połowę! Przemyj jodyną palec wskazujący i środkowy.
14' Jedyne pozostałe jabłko pocięte w kostkę wrzuć do naczynia z ciastem, pozbieraj z podłogi pozostałe kawałki i przemyj wodą.
15' Wymieszaj wszystkie składniki w naczyniu mikserem, umyj lodówkę bo jak zaschnie to nie domyjesz!
16' Przelej ciasto do foremki, wstaw do piekarnika..
17' Po godzinie jeśli nie widać żadnych zmian włącz piekarnik.
18' Po przebudzeniu nie dzwoń po straż pożarną! Otwórz okno i piekarnik.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.administracjaumcs.pun.pl www.prootw.pun.pl www.zma.pun.pl www.girlstars.pun.pl www.csreggae.pun.pl